Ljetna škola hitne medicine (Summer School of Emergency Medicine)

Na Novom kampusu Sveučilišta u Zadru od 26.7. do 2.8.2022. održala se Ljetna škola hitne medicine (Summer School of Emergency Medicine), koju organizira Odjel za zdravstvene studije Sveučilišta u Zadru u suradnji s Europskom medicinskom studentskom asocijacijom Zagreb (EMSA Zagreb).

U predavanja, interaktivne seminare te praktične vježbe koje vode uvaženi domaći i strani stručnjaci iz područja hitne medicine uključeno je oko 60 studenata medicine s raznih europskih i svjetskih sveučilišta i iz Hrvatske.

Cilj Ljetne škole hitne medicine je učenje i vježbanje osnovnih i naprednih vještina koje su potrebne u hitnoj medicini i prvoj pomoći kroz predavanja i aktivno sudjelovanje na radionicama.

Tijekom trajanja ljetne škole hitne medicine, dana 28.7.2023. održane su radionice za nastavnike I studente prijediplomskog i diplomskog studija sestrinstva te za polaznike specijalizacije iz područja hitne medicine.