Preventive self care- Liga protiv raka Zadar

U okviru Programa za učenje i osvještavanje mladih žena o preventivnim pregledima, prvog u Hrvatskoj, u četvrtak, 23.5.2024. Vesna Telesmanić Dobrić, dr. med. i Ivana Bičanić dizajnerica i poduzetnica, održale su predavanje o prevenciji karcinoma studentima Odjela za zdravstvene studije.

Liga protiv raka Zadar u suradnji sa Ivanom Bičanić iz Zadra, osmislila je program, kako naglasiti važnost preventivnih pregleda u vrlo mladih žena. Ideja je održati predavanja studenticama od I. do završnih godina studija. Osim stručnih predavanja, Ivana Bičanić je ispričala svoju životnu priču - od svog rođenja do 25. godine života izgubila je skoro cijelu svoju obitelj zbog raznih vrsta karcinoma. Kako je to utjecalo na njezin životni put? Kakav utjecaj je to ostavilo na nju?

Žene se povezuju sa stvarnim pričama, tako da će Ivanina životna priča, zasigurno, osvijestitii puno mladih žena i uputiti na važnost preventivnih pregleda. Cilj  je potaknuti mlade žene da idu na preventivne preglede: ginekološki pregled, UZV dojke, pregled madeža i druge, jer u današnje vrijeme ako smo na vrijeme, dobro smo.

Danas Ivana dizajnira i izrađuje ženske torbe svog brenda Chic IB,  svaka torba ima ime, iza svake torbe stoji priča koja je Ivanu inspirirala za tu torbu. Ispirirale su je stvarne žene iz obitelji, žene koje su je pratile kroz život i njihove priče. Žene iz njene obitelji, neke više i nisu među nama ali i dalje su tu kroz priču koju svaka torba priča.